Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Historie :

Zpěv: DANIEL LANDA ( je nejlepší) 

Kytara: DAVID MATÁSEK

Bicí: MARTIN LIMBURSKÝ

Baskytara: JAKUB MALEČEK

 

Skupinu Orlík založili Daniel Landa, David Matásek, Jakub Maleček a Martin Limburský, kteří se často scházeli v pražské vinárně Orlík, podle níž byla skupina pojmenována. Orlík, který vnesl do české hudební scény po roce 1989 něco úplně nového, je dodnes poměrně často diskutovaným tématem. Ve své době dokázal ovlivnit spoustu mladých lidí a dodnes je poměrně oblíben. Ovšem Orlík stihl vydat jen dvě alba, pak své působení ukončil, a to hlavně proto, že několik lidí si texty vyložilo špatně - a začali propagovat fašismus. Stalo se tomu tak i přesto, že skupina proti fašismu otevřeně vystupuje (píseň Faschos). Jak řekl Daniel Landa, zpěvák Orlíku, na jejich posledním koncertě hajlovalo 800 lidí. Pak už nezbývalo Orlíku nic, než se od Skinheads oficiálně distancovat.
Podle mého názoru šlo opravdu o vynikající hudbu a texty byly, řekl bych, nadčasové. Některé písně opravdu jsou tvrdšího ražení a většina lidí v nich vidí rasismus a násilí. Ve skutečnosti však texty nic podobného neobsahují, definice rasismu je trochu jiná (vyzdvihování jedné rasy nad druhou) a to rozhodně v písních není obsaženo. Je to upozorňování na nevýhodu poskytování životního prostoru a jiných prostředků různým přistěhovaleckým menšinám, což je rozhodně reálné.
Po rozpadu šel každý ze členů Orlíku svou cestou. Daniel Landa se začal věnovat hudbě sólově, David Matásek zase divadlu a filmu, také byl členem skupiny Tři sestry, stejně jako Jakub Maleček. V současnosti tam už ale nepůsobí ani jeden z nich.
Ukázkový odkaz

Co byste chtěli přidat ?

Filmy... (1574 | 21%)
Hry... (1710 | 23%)
Obrázky... (1356 | 18%)
Odkazy... (1323 | 18%)
Hudbu... (1502 | 20%)

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1537 | 37%)
Ne (1319 | 31%)
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one